نگاه کلی

4.2
(از 1 رای)
دسترسی
5.0
فروشگاه ها
4.0
غذاخوری ها
5.0
امکانات
3.0

0

کسب و کار

0

کالا و خدمات

درباره

مرکز تجاری و اداری آراکس را در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع با زیربنای ۵۹۰۰ متر مربع بنا نمودیم. موقعیت مکانی این مرکز در خیابان استانداری شهر کرج در منطقه جهانشهر بوده که یکی از مناطق مهم و استراتژیک استان البرز به شمار می آید. آراکس با هدف ایجاد مرکزی کامل با دسترسی آسان و رفع نیاز های خرید در زمینه های مختلف و همینطور کار آفرینی و ایجاد بازاری پویا و مدرن با مطالعات و تحقیقات جامع و علمی پا به عرصه صنعت ساختمان های تجاری نهاد. جذب برند های مطرح و بنام داخلی و بین المللی در زمینه های مختلف و رفع نیاز مشتریان این استان وهمچنین استان های همجوار (تهران و قزوین) از جمله اهداف بنیانگذاران آراکس بوده و در برنامه های آتی این سازمان طراحی و ساخت فاز دو و سه این پروژه به منظور زنجیره ای نمودن آراکس هدف گذاری گردیده است.

امکانات و تجهیزات

1- فضای تجاری مجتمع آراکس ( به مساحت تقریبی ۲۱۰۰ متر مربع در سه طبقه) شامل: رسپشن مرکزی ، آکواریوم آب شور، تزئینات خاص با کامپوزیت خشدار سیلور و نورپردازی انحصاری در سقف و استفاده از سیستم صوتی دالبی Kenwood و فضاهای تبلیغاتی مدرن که محل مناسبی جهت رفاه حال مراجعین عزیز خواهد بود.

2- دسترسی به طبقات : توسط دو دستگاه آسانسور پک گرلس EMF آلمان به صورت تمام هوشمند با ظرفیت ۱۳ نفر و سیستم کنترل انتخاب مسیر از مبداء (Destination) می باشد که برای صرفه جویی در وقت عزیزان بازدیدکننده در نظر گرفته شده است همچنین طبقات تجاری به وسیله چهار دستگاه پله برقی هوشمند از شرکت فوشیلی با موتور اینورتور و کم مصرف به یکدیگر دسترسی دارند. طبقه زیر همکف دارای دو ورودی اختصاصی از دو ضلع مختلف مجتمع می باشد.

3- سیستم تأسیسات : به صورت موتورخانه مرکزی در طبقه منفی ۲ و سیستم هواساز مجتمع از نوع سیستم های چیلر تراکمی اسکور می باشد. تابلو برق چیلر مربوط به شرکت Schneider و Siemenc و از سیستم PLC برخوردار است. سیستم تهویه مطبوع از طریق سانتریفیوژ مرکزی مدیریت می گردد. تأسیسـات کاملا زیر نظر BMS مدیـریت شده که این امـر باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

4- سیستم های اعلام و اطفاء حریق : سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق به صورت یکپارچه به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان متصل می باشد. سیستم اعلام حریق شرکت ZETA امکان تشخیص محل آتش سوزی را دارد و تمام طبقات به سیستم اطفای حریق از طریق فایر باکس و اسپیرینگر به صورت تر و خشک مجهز می باشد.

5- سیستم های برقی و تلفنی: برق رسانی مجتمع آراکس از طریق پست برق اختصاصی و برق اضطراری (ژنراتور) بوده و کل ساختمان دارای روشنایی اضطراری می باشد. به منظور ارائه خدمات مخابراتی: تجهیز ساختمان به دستگاه کافو نوری با قابلیت توزیع ۳۰۰ خط تلفن به منظـور ارائه خدمـات اینترنتی: تجهیز ساختمـان به سیستم شبکه اینترنت ( Wireless) و اینترانت.

6- فضاهای تبلیغاتی : در مشاعات ، راهروها ، راه پله ها و ورودی طبقات ، فضاهای بی نظیری جهت تبلیغات مدرن در نظر گرفته شده است.

7- دوربین مدار بسته: دوربین مدار بسته به صورت تمام اتوماتیک به سیستم BMS مجتمع متصلمی باشد. کلیه دوربین های مدار بسته از نوع دام و PTZ می باشد که مجهز به سیستم دید در شب بوده و بزرگنمایی بسیار بالایی را فراهم می نماید.

8- سیستم دزدگیر : سیستم دزدگیر به سیستم BMS مجتمع متصل است و به صورت ۲۴ ساعته در حال کنترل تمامی ورودی ها و خروجی های مجتمع می باشد.

9- درب های ورودی و خروجی : کلیه درب های ورود و خروج به دو شکل می باشد: کرکره برقی تمام اتوماتیک متصل به سیستم BMS و به صورت اتوماتیک کشویی از نوع Sesamo ایتالیا که به منظور نگهداشت انرژی و جلوگیری از افزایش هزینه های نگهداری ساختمان نصب شده است.

10- مجهز بودن ورودی اصلی به فرش دیجیتالی (Digital Carpet) با قابلیت تغییر برنامه ها برای مراسم و فصول مختلف.

11- مجتمع مجهز به تلفن عمومی، دستگاه عابر بانک ATM و محل شارژ انواع گوشی و لپ تاپ می باشد.

شرح طبقات

مجتمع آراکس به منظور افزایش بهره وری واحدها اقدام به همکاری با شرکت پارک بازاریابی ایران و JC Williamson Company به عنوان مشاور نموده است. عمده فعالیت شرکت های مشاور در مجتمع آراکس، شناسایی صنوف و برندهای مورد نیاز مخاطبان در منطقه ، مسیریابی مخاطبان جهت گردش در مجتمع ، جایگزاری واحدها و فعالیت هایی از این دست بوده که برای اولین بار در ایران پیاده سازی و اجرا گردیده است. نتیجه فعالیت های مشاوران آراکس به شرح ذیل می باشد:

1- واحدهای تجاری: تعداد ۴۷ واحد؛ از متراژ ۴ مترمربع الی۶۰ مترمربع دارای قابلیت تجمیع تا متراژ ۱۲۰ مترمربع در سه طبقه مجموعاً ۱۲۰۰ متر مربع با سه ورودی اصلی با بخشبندی صنوف در هر طبقه.

2- واحدهای اداری: تعداد ۱۰ واحد؛ از متراژ ۸۵ مترمربع الی ۱۶۰ مترمربع در دو طبقه مجموعاً ۱۲۵۰ متر مربع با ورودی اختصاصی.

3- رستوران مجلل و فودکورت آراکس: این بخش در طبقه +۲ مجتمع آراکس و به مساحت ۹۰۰ متر مربع طراحی و ساختـه شده است. دیــوارهای شیـشه ای ، قسمت VIP، محل سیگار کشیــدن(smoking room)، باغچه رستوران و فضای باز آراکس با منوی باربیکیو تداعی لوکس ترین رستوران استان را برای مخاطبان در پی دارد.

4-فست فود آراکس: این بخش در کنار مجتمع و در چهار طبقه بوده و به مساحت ۸۰۰ متر مربع طراحی و ساخته شده است. ورودی اختصاصی از بیرون مجتمع و طبخ غذا با زمان تحویل کمتر از دو دقیقه به شیوه ای متفاوت با هدف ارائه خدمات ایده آل به بازدید کنندگان مجتمع آراکس از جمله موارد تعیین شده توسط مشاوران آراکس بوده است.

5- کافی شاپ: این بخش در طبقه پنجم مجتمع آراکس و به مساحت ۳۴۰ متر مربع طراحی و ساخته شده است. محوطه سازی ، فضای گلکاری و امکان بهره برداری در تمام فصول در فضای باز و منوی تی بار و ککتل بار مخصوص از جمله تمایزهای کافی شاپ آراکس می باشد.

6- پارکینگ ها: پارکینگ طبقاتی تمام مکانیزه در ۱۲ طبقه با ظرفیت پارک ۳۰۰ ماشین به عنوان فاز دوم مجتمع آراکس در حال ساخت می باشد.

7- انباری و تأسیسات، نمازخانه، بارانداز (جهت تخلیه بار) و سرویس های بهداشتی: در طبقه منفی ۲ به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع انباری و تأسیسات طراحی و اجرا شده است.

دیدگاه ها

مراکز خرید مشابه

آخرین اخبار و رویدادهای مراکز خرید کرج