نگاه کلی

4.4
(از 5 رای)
دسترسی
3.4
فروشگاه ها
4.8
غذاخوری ها
4.8
امکانات
4.4

0

کسب و کار

0

کالا و خدمات

درباره

معرفی مجتمع
شمال غربی کلان شهر تهران٫ منطقه ای جوان و جمعیت پذیر است که به لحاظ برخورداری از ویژگی ها و شاخص های قابل توجه و ارزشمند٫ ساکنان آن از شرایط بهتری نسبت به دیگر مناطق شهر برخوردارند.
بر همین اساس نیز ظرفیت و پتانسیل قابل قبولی٫ به لحاظ افزایش کیفیت زندگی شهروندان و سرمایه گذاری در این منطقه فراهم آمده است. مجتمع تجاری و فرهنگی کورش نیز یکی از مهمترین پروژه های فرهنگی و تجاری این منطقه است که نقش عمده ای در تامین رفاه شهروندان و تسهیل دسترسی به امکانات و خدمات فرهنگی را فراهم نموده است.
این مجتمع با قرار گرفتن در مسیر بزرگراه های شهید حکیم و شهید ستاری که از شریان های اصلی شرقی غربی و شمالی جنوبی شهر تهران هستند. مستقیما قابل دسترسی بوده و دسترسی بزرگراه های نیایش و شهید همت نیز از طریق بزرگراه شهید ستاری تامین می گردد.
ویژگی ها
مجاورت با بزرگراه ستاری و خیابان پیامبر
دسترسی سریع از بزرگراه حکیم ، بزرگراه ستاری و خیابان پیامبر
موقعیت: شمالی-جنوبی
مساحت زمین: ۹۵۰۰ مترمربع
مساحت زیربنا: ۲۳۰۰۰ مترمربع
مساحت مشاعات: ۸۷۰۰۰مترمربع
تعداد پارکینگ: ۱۶۰۰ (۶۰۰واحد برای مالکین و ۱۰۰۰واحد پارکینگ مسقف و مناسب برای میهمانان)
تعداد طبقات: ۱۸
تعداد طبقات واقع شده در زیر زمین: ۹
تعداد کل واحدهای تجاری: ۵۵۰ واحد
امکانات و خدمات
• پارکینگ
طبقات زیرزمین سوم تا زیرزمین نهم به پارکینگ طبقاتی اختصاص یافته است. امکان پارک ۱۶۰۷دستگاه اتومبیل در پارکینگ این مجموعه بی گمان قابلیتی بی نظیر در میان مراکز تجاری شهر تلقی می شود که نتیجه آن ایجاد آرامش فکری و راحتی برای مراجعین به مجموعه و امکان گذران وقت کافی با آسودگی کامل خیال می باشد.
استفاده از جدیدترین امکانات الکترونیکی در خصوص ورود و خروج پارکینگ و هدایت اتومبیل ها به سمت محل های پارک و یا محور های دسترسی خروجی که با بهره جویی از انواع نمایشگرهای دیجیتالی و نقاشی های ترافیکی اطلاع رسانی می شود موجب افزایش فوق العاده کارایی این فضا و همچنین جلوگیری از سردرگمی مراجعین خواهد شد.
دسترسی بسیار ساده و سریع تمامی طبقات پارکینگ به تمامی طبقات ساختمان از طریق آسانسورها ، پله برقی ها Moving Walk و پله های متعدد، تامین روشنایی مطلوب، رعایت دقیق ضوابط و مقررات آتش نشانی و استفاده از جدیدترین و کاملترین سیستم های اعلام و اطفای حریق شرایط استثنایی را برای استفاده از این فضا فراهم آورده است.
ضمن اینکه برای تامین راحتی هر چه بیشتر خریداران هایپر مارکت، ۷ دستگاه MOVING WALK (شیب برقی) در لابی اصلی طبقات پارکینگ وجود دارد تا امکان حمل ساده خریدهای انجام شده از طبقه زیرزمین دوم تا محل پارک اتومبیل برای کلیه مراجعین فراهم باشد.
در طبقه زیرزمین سوم نیز یک پایانه حمل و نقل تاکسی شهری با ظرفیت کافی پیش بینی شده است که سهل ترین شرایط را برای عزیمت خریداران به منازل خود تامین می سازد. تهویه طبقات پارکینگ با استفاده از شفت ورود هوای تازه و فن های قدرتمند چرخش هوا، انجام می پذیرد.
• جا به جایی بین طبقات
تعداد ۴۱ دستگاه پله برقی ، ۱۹ دستگاه آسانسور و ۷ دستگاه شیب برقی همگی با برند shindler آلمان دسترسی آسان را برای مراجعین محترم به کلیه طبقات فراهم می سازد. لازم به ذکر است در هر طبقه چهار مسیر دسترسی اضطراری به طبقات وجود دارد. 
• پلان واحدهای تجاری
ترکیب واحد ها در مرکز خرید کورش به گونه ای است که مجموعه ای از برندهای بین المللی و داخلی به شکلی حرفه ای در کنار هم قرار گرفته اند. مجموعه واحد های فرهنگی و شهر بازی در کنار فضای تجاری محیطی منحصر به فرد را بوجود آورده است. 
زیر زمین دوم شامل هایپر مارکت و ۳۱ واحد تجاری در مجاورت آن می باشد.
طبقه منفی یک شامل ۱۴۹ واحد جهت شغل های پوشاک ، کیف و کفش ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، لوازم خانگی ، ساعت ، اسباب بازی ، بدلیجات و ... می باشد.
طبقه همکف این مجموعه شامل ۱۱۱ واحد تجاری جهت حضور برندهای بین المللی و پوشاک می باشد.
طبقه اول شامل ۱۴۳ واحد تجاری عرضه کننده پوشاک ، کیف، کفش، تلفن همراه، کامپیوتر و لوازم خانگی است.
طبقه همکف شمالی شامل ۲۵ واحد تجاری عرضه کننده پوشاک ، کیف، کفش، تلفن همراه، کامپیوتر و لوازم خانگی است.
طبقه منفی یک شمالی در امتداد راهروی شمالی طبقه همکف شامل ۴۶ واحد تجاری ویژه بورس طلا و جواهرات می باشد.
طبقه منفی دو شمالی نیز در امتداد بخش شمالی زیر زمین اول با ۳۷ واحد تجاری تکمیل کننده بورس طلا و جواهر مجتمع کورش خواهد بود.
• سرزمین بازی
سرزمین بازی مجموعه تجاری کورش با مساحتی حدود ۴۴۲۸ مترمربع در بخش شمالی طبقه دوم پیش بینی گردیده است. استفاده از جدیدترین بازی های تفریحی برای گروه های مختلف سنی اعم از انواعSIMULATOR ،BUMPING CARS و بازی های کامپیوتری و غیره بابالاترین کیفیت و عملکرد، جذابیت فوق العاده ای برای این فضا ایجاد می نماید ضمن اینکه بخشی از فضای شهربازی به JUMPING CHAIR اختصاص یافته است که ارتفاعی در حدود ۱۲متر خواهد داشت.
بخش جنوبی طبقه دوم نیز با مساحت حدود ۱۳۵۰مترمربع، در بر دارنده ۶ واحد FOODCOURT با معتبرترین برندهای غذایی می باشد که قابلیت پذیرایی همزمان حدود ۳۰۰ نفر را داراست که ارتباط مستقیم فضای FOODCOURT با شهربازی شرایط ایده آلی را برای گذران وقت و لذت بردن استفاده کنندگان فراهم می سازد. چشم انداز بسیار زیبای این بخش با بیرون مجموعه از طریق پنجره هایSPIDER که در کنج جنوب غربی این طبقه اجرا شده اند،نیز بر جذابیت هر چه بیشتر این طبقه می افزاید.
• سالن های سینما و آمفی تئاتر
این مجتمع با بیش از ۱۶۰۰۰ مترمربع زیر بنای فعالیت های فرهنگی شامل ۱۲ سالن چند منظوره کنسرت سینماو آمفی تئاتر با ظرفیت ۳۲۰۰ صندلی در طبقات سوم تا ششم موقعیت کم نظیری را نه تنها در این منطقه بلکه در شهر تهران و کشور ایجاد خواهد کرد.
پخش همزمان چندین فیلم و اجرای کنسرت ها و برگزاری همایش ها با مدرن ترین تجهیزات صوتی و تصویری از ویژگی های این مجتمع فرهنگی می باشد.
• رستوران
طبقه هفدهم مجتمع کورش به رستوران بین الملل مجموعه اختصاص داده شده که دارای یک سالن سرپوشیده و یک فضای VIP با چشم اندازی منحصر به فرد از کلان شهر تهران می باشد.
• فست فودها
در طبقه دوم مجموعه و در مجاورت شهربازی بزرگ مجتمع تجاری کوروش، ۶ باب رستوران با برندهای معتبر داخلی و خارجی در فضایی به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع پذیرای مراجعین محترم خواهند بود.
• کافی شاپ ها
با توجه به گستردگی مجموعه و ضرورت وجود فضاهای مناسب جهت استراحت مراجعین محترم،۶ باب کافی شاپ در طبقات سوم ، چهارم ، پنجم ، ششم ، زیرزمین اول و زیرزمین دوم مرکز تجاری کورش در نظر گرفته شده است.

مجتمع کورش
طبقه ۶: سالن های شماره ۷ تا ۱۲ پردیس سینمایی کورش، بوفه سینما، رستوران
طبقه ۵: واحدهای اداری، واحد تجاری، واحد فرهنگی، سالن VIP ، کافی شاپ، فست فود
طبقه ۴: سالن های شماره ۱ تا ۶ پردیس سینمایی کورش، رستوران
طبقه ۳: گیشه سینما، خانه بازی کودک (مهد کودک ساعتی)، واحد اداری سینما، فست فود
طبقه ۲: سرزمین بازی کورش؛ ژوپیتر، فودکورت
طبقه ۱: واحدهای تجاری در راهروهای اصلی و تراریوم (گیاهان حاره ای؛ ضلع شمال شرق)
طبقه همکف: واحدهای تجاری
طبقه منفی یک: واحدهای تجاری، کافی شاپ، هایپر استار مارکت
بازار طلا، جواهر و سکه: ورودی از ضلع شمال شرق طبقات همکف و منفی یک
بورس موبایل: ورودی از ضلع شمال شرقی طبقه مثبت یک
پارکینگ: ۷ طبقه
 

اخبار و رویدادها

  18 فروردین 1397 لغایت 12 اردیبهشت 1397
  ارسال شده در 18 فروردین 1397
  16 اسفند 1396 لغایت 16 اسفند 1396
  ارسال شده در 15 اسفند 1396
  15 اسفند 1396 لغایت 15 اسفند 1396
  ارسال شده در 13 اسفند 1396
  14 اسفند 1396 لغایت 14 اسفند 1396
  ارسال شده در 9 اسفند 1396

  دیدگاه ها (2)

  2 دیدگاه
  Rosa Rad
  1396/6/21
  دسترسی
  فروشگاه ها
  غذاخوری ها
  امکانات
  این پاساژعالیه

  من جایزه می خوام بازم عکس گذاشتم

  ایرانی
  1396/4/9
  دسترسی
  فروشگاه ها
  غذاخوری ها
  امکانات
  مرکز خرید کامل

  یه مرکز خرید و تفریحی کامل. از طلافروشی گرفته تا هایپرمارکت و سینما و شهربازی و رستوران و کافه همه چیز اینجا هست.

  مراکز خرید مشابه

  آخرین اخبار و رویدادهای مراکز خرید تهران